Naturopatia
Naturopatia jest to terapia naturalnymi metodami opierająca się na założeniu ochrony energii życiowej. Terapia za pomocą naturoterapii wykorzystują wiele dziedzin i metod leczniczych, mając na celu poprawę zdrowia oraz jakości życia.
Hipnoza
Jedną z metod terapii zaburzeń psychicznych jest zastosowanie hipnozy. Hipnoza otwiera drzwi do podświadomego umysłu, co umożliwia dokonanie zmian w naszym sposobie myślenia i działania.
Bioenergoterapia
U podstaw bioenergoterapii leży przekonanie, że człowiek posiada układ energetyczny. Energia krąży po całym naszym organizmie, jest wchłaniana i wydalana. Bioenergoterapia zajmuje się terapią ludzkiego organizmu poprzez badanie i wpływanie na energię organizmu.
Zaburzenia energetyczne pojawiają się najpierw w aurze, potem przenoszą się na ciało powodując choroby. Bioenergoterapeuci obserwując aurę, mogą zatem określić predyspozycje człowieka do niektórych schorzeń. Uzdrowicielska moc bioenergoterapii polega na przekazywaniu poprzez dotyk, delikatny masaż lub zbliżenie ręki na pewną odległość energii bioenergoterapeuty.
Arteterapia (terapia poprzez sztukę)
Terapia sztuką, czyli arteterapia wykorzystuje twórczość pacjenta w terapii. Ta metoda terapii polega na tym, że przy wsparciu terapeuty uczestnik arteterapii tworzy obrazy, rzeźby, wiersze, a następnie dzieli się z terapeutą zawartymi w nich znaczeniami. Pacjent wspólnie z terapeutą odkrywa też zupełnie nowe znaczenia swoich dzieł w których ukryte jest podwójne znaczenie.
Do głównych celów arteterapii możemy zaliczyć:
Sylwoterapia (energia drzew)
Drzewoterapia polega na pobudzaniu organizmu do samoleczenia poprzez jego kontakt z drzewami. Sylwoterapia jest wykorzystywana w terapii autyzmu czy depresji i popiera się na działaniu energetycznym drzew.
Przed rozpoczęciem drzewoterapii warto poszukać odpowiedniego drzewa – zdrowego, pozbawionego narośli, huby drzewnej lub jemioły.
Sylwoterapia nie polega tylko na obejmowaniu drzewa. Dobrze jest usiąść pod nim, opierając się o pień lub stanąć i dotykać go czołem. Następnie po wybraniu odpowiedniej pozycji powinniśmy skupić się na kontakcie z naturą i pozostać w nim jak najdłużej. Podczas kilkunastominutowego seansu należy się wyciszyć i wsłuchać w „bicie serca drzewa”.