Walkę z uzależnieniem od alkoholu naprawdę da się wygrać – kluczem jest tutaj silna wola, jednak bardzo pomocny może być także pobyt w ośrodku odwykowym. Co może nam dać taka terapia odwykowa i na czym dokładnie ona polega?

Odwyk w naszym ośrodku

Dzisiejsze ośrodki niewiele mają wspólnego z odwykami z dawnych lat – są to eleganckie, gustowne miejsca, w których pracują wyszkoleni profesjonaliści, lubiący kontakt z drugim człowiekiem. Głównym celem odwyku jest oczywiście pozbawienie osoby uzależnionej kontaktu z substancją (lub czynnością), której nadużywała. W Ośrodku oferujemy także kontakt z psychologiem – terapia psychologiczna pomoże zrozumieć mechanizmy rządzące uzależnieniem oraz odnaleźć zasoby, jakie będą pomoce podczas „wychodzenia na prostą”. Każda osoba, która zdecyduje się podjąć u nas terapię, otrzyma pełne wyżywienie, a w niedziele będzie mogła korzystać z odwiedzin bliskich – dzięki temu nasze kontakty z rodziną i przyjaciółmi nie zostaną zaniedbane! Terapię odwykową rozpoczynamy od konsultacji ze specjalistą ds. uzależnień, który ocenia ogólny stan zdrowia osoby uzależnionej, a jeśli jest to konieczne – zapewniamy również wizytę u psychiatry. Przez kilka godzin dziennie leczący się uczestniczą w zajęciach grupowych, a także indywidualnych.

 

Kto odniesie korzyści

Z terapii odwykowej powinien skorzystać każdy, kto chce odzyskać wolność i cieszyć się życiem, w którym nie będzie już miejsca na nałóg. Mile widziane są zarówno osoby, które zmagają się z uzależnieniem od wielu lat i korzystały już z pomocy różnych ośrodków, jak i takie, które dopiero niedawno zaczęły nadużywać na przykład alkoholu.

Terapia u psychologa pomoże nie tylko wyjść z uzależnienia, ale także rozwinąć siebie i poprawić swoje umiejętności społeczne. Zdobycie nowej wiedzy na pewno ułatwi późniejszy powrót do pracy zawodowej. „Beneficjentem” terapii odwykowej będzie zaś cała rodzina osoby odzyskującej zdrowie – warto wiedzieć, że w cenie terapii zawarta jest także sesja rodzinna.

Jeśli chcesz odzyskać zdrowie oraz wolność – nie obawiaj się! Lecznie odwykowe Ci w tym pomoże. Nasz Ośrodek jest miejscem idealnym do tego, by rozpocząć w nim nowe, szczęśliwe życie.