Terapia uzależnienia od alkoholu jest drogowskazem jak sobie poradzić z życiem w abstynencji. Ta droga jest pracą, która wymaga dużo cierpliwości, uważności i odwagi. Kiedy jesteś w szponach nałogu jakość Twojego życia spada. Ten luz i beztroska, która towarzyszy imprezowemu piciu, bardzo szybko się kończą. Pijesz, bo nie potrafisz się już zatrzymać. Pijesz, bo się wstydzisz. Pijesz, bo jak się upijesz to znikniesz dla świata, który Cię przeraża. Ale jak przeholujesz to jest jeszcze gorzej – długi, wypadki, żal bliskich, ból ciała i halucynacje – same straty. Więc rachunek jest prosty. Co wybierasz? Butelkę, która nie pozwala Ci żyć, zabiera zdrowie i szczęście, przez którą zmieniasz się w potwora, ranisz bliskich i zupełnie znikasz. Czy życie w abstynencji, bez znieczulenia, ale też bez ograniczonych możliwości. Oczywiście nie istnieje magiczna różdżka, która zaczaruje świat na lekki, łatwy i przyjemny. Ale kiedy nauczysz się wszystkich technik, zrozumiesz mechanizmy uzależnienia i będziesz potrafił się obserwować, będzie Ci łatwiej żyć i dostrzegać piękno świata. No i matka, żona, narzeczona, przyjaciele i dzieci będą się do Ciebie uśmiechać i będą blisko. Otoczymy Cię swoją opieką, ciepłem i doświadczeniem. Nie obiecujemy, że droga, którą wybierzesz będzie łatwa. Pokusa sięgnięcia po butelkę, będzie się pojawiać. Ale z każdym dniem będzie łatwiej, a Ty będziesz silniejszy i zdrowszy. Dzięki naszej pasji, możemy się chwalić Waszymi sukcesami. Wielu ludziom, którzy do nas trafili udało się. Bo Twoja chęć zmiany, konsekwencja w działaniu i trwanie w decyzji o trzeźwości i nasze doświadczenie i wiedza – to suma, która gwarantuje sukces. Jesteśmy miejscem, w którym terapeuci i profesjonaliści wiedzą co robią są pełni pasji i możesz się o nas oprzeć.

Nasz prywatny ośrodek terapii alkoholizmu w Ustroniu proponuje terapię, w której skład wchodzą między innymi takie metody jak:

Odwyk alkoholowy – Terapia stacjonarna

Zdrowienie alkoholika to proces, do którego należy dobrać adekwatny rodzaj terapii, zindywidualizowany i zorientowany na cel. Terapia stacjonarna jest najskuteczniejszą formą terapii uzależnień. Stacjonarna terapia uzależnienia od alkoholu w Ośrodku Life Haven trwa 28-40 dni w zależności od tego jak bardzo zaawansowana jest choroba alkoholowa. W poszczególnych przypadkach terapia stacjonarna uwzględnia kilkudniowy detoks alkoholowy. Jeżeli jednak chcesz zostać z nami dłużej dwa, trzy miesiące, oczywiście jest taka możliwość. Znamy ludzi uzależnionych, którzy mieszkali u nas nawet pół roku. W tym czasie po za terapią, wspólnie znajdowaliśmy różne pomysły na łagodne wdrażanie w życie – kurs na prawo jazdy, plan wdrożenia w sport np. pływanie, podjęcie aktywności zawodowej.

Nasz prywatny ośrodek terapii alkoholizmu zapewnia wszystkim pacjentom fachową opiekę i wsparcie w walce z uzależnieniem. Całość terapii stacjonarnej składa się na kompleksowy odwyk alkoholowy dostosowany do specyfiki jaką charakteryzuje konkretny rodzaj picia (czy pijesz ciągami, czy nasączasz się cały dzień, czy pijesz tylko wieczorami lub weekendowo). Terapią zajmuje się wykwalifikowana kadra lekarzy, terapeutów i psychologów. Termin przyjęcia do ośrodka i czas pobytu w ośrodku ustalany jest na pierwszej wstępnej wizycie lub konsultacji telefonicznej.

Jak wygląda terapia alkoholizmu w naszym ośrodku:

  • W dniu przyjęcia do naszego ośrodka odbywa się wizyta lekarska u internisty.

  • Jeśli występuje taka konieczność pacjent jest również konsultowany przez lekarza psychiatrę.

  • Jeśli jest to konieczne, a pacjent cierpi na objawy zespołu odstawienia pacjent jest kierowany na detoks alkoholowy, który trwa kilka dni.

  • Na zlecenie lekarza, jeśli jest to konieczne, wykonywane są diagnostyczne badania laboratoryjne.

  • Zajęcia terapeutyczne odbywają się w dwóch blokach – pierwszy poranny (8:00-12:30) i drugim popołudniowym (14:00- 17:00) podzielony przerwą na obiad. Nasz ośrodek terapii alkoholizmu zapewnia pełne wyżywienie.

  • Dodatkowo każdy z pacjentów uczestniczy w zajęciach indywidualnych.

  • Niedziela jest dniem odwiedzin. Rodziny i osoby wspierające mogą odwiedzać pacjentów w określonych przez ośrodek godzinach.

  • Każdy pacjent podejmujący terapię uzależnienia od alkoholu w naszym ośrodku może skorzystać bezpłatnie z jednej sesji rodzinnej.

Terapia niestacjonarna po ukończeniu leczenia zamkniętego.

Proces jakim jest terapia alkoholika na terapii niestacjonarnej polega na indywidualnych spotkaniach z terapeutą. Terapia prowadzona jest przez ośrodki odwykowe dla alkoholików, ale pacjent już nie przebywa czas na terenie ośrodka. Częstotliwość spotkań jest uzgadniana wspólnie na pierwszym, wstępnym spotkaniu. Terapia niestacjonarna pomaga utrzymać ciągłość realizacji założeń w życiu w trzeźwości. Terapia alkoholizmu w formie niestacjonarnej niesie także pomoc w utrzymaniu trwałej abstynencji, dzięki której można się cieszyć pełnią życia w trzeźwości.

Jeśli masz jakieś pytania i chciałbyś się dowiedzieć więcej o tym co oferuje nasz ośrodek terapii alkoholizmu to zapraszam do kontaktu z nami.