Terapia uzależnienia od narkotyków

Ośrodek odwykowy Life Haven od wielu lat z dużymi sukcesami zajmuje się pomocą osobom, które są uzależnione od narkotyków i dopalaczy.

Pomagamy osobom mającym problem z marihuaną, amfetaminą, LSD, extasy oraz z coraz to bardziej popularnymi dopalaczami. W naszym ośrodku dostępne są dwa rodzaje terapii uzależnienia od narkotyków – terapia niestacjonarna i zamknięta terapia w naszym ośrodku w Ustroniu.

Terapia stacjonarna to złożony proces, który w poszczególnych przypadkach obejmuje detoks narkotykowy. Pierwszym etapem, zarówno terapii niestacjonarnej i stacjonarnej jest wstępna rozmowa z terapeutą i wybór najlepszej formy terapii.

Czym jest detoks narkotykowy i jak wygląda terapia?

Detoks narkotykowy polega na odtruciu organizmu człowieka uzależnionego. Detoks można zacząć wdrażać pod warunkiem przeprowadzenia wcześniej odpowiedniego wywiadu lekarskiego dzięki któremu można uniknąć wielu nieprzyjemnych komplikacji podczas terapii. Detoksykacja to jedna z wielu bardzo skutecznych metod w leczeniu uzależnienia narkomanii, nie inwazyjna i bezpieczna (pod okiem profesjonalnych specjalistów) terapia wyleczenia się z miękkich jak i twardych narkotyków.

Detoks narkotykowy – objawy uzależnienia od narkotyków

Najczęstszymi objawami odstawienia narkotyków jest drżenie rąk, pocenie się, wzrost ciśnienia, a także bóle somatyczne – dlatego tak ważnym elementem wyjścia z nałogu jest odpowiednie przystąpienie do wywiadu lekarskiego i skrupulatne ale kompulsywne wdrażanie detoksykacji organizmu.

W naszym prywatnym ośrodku oferujemy Państwu dwa rodzaje terapii – stacjonarna i niestacjonarna. Obie metody terapii cechują się bardzo pozytywnymi wynikami.

Odwyk narkotykowy – Terapia stacjonarna

Terapia stacjonarna jest niezwykle skuteczną metodą. Stacjonarna terapia uzależnienia od narkotyków i dopalaczy w Ośrodku odwykowym Life Haven trwa w zależności od stadium zaawansowania choroby i jest dłuższa niż terapia alkoholizmu. Jest to spowodowane dłuższym czasem jaki jest potrzebny na całkowite odtrucie organizmu.

Nasi pacjenci mogą liczyć na profesjonalną opiekę i wsparcie w walce z uzależnieniem od narkotyków. Odwyk narkotykowy odbywa się pod opieką wykwalifikowanego grona lekarzy, psychologów oraz terapeutów. Termin przyjęcia i okres terapii w ośrodku oraz wszelkie kwestie organizacyjne ustalane są na pierwszym spotkaniu wstępnym.

Narkomania wymaga terapii. Poniżej znajduje się opis tego jak wygląda odwyk narkotykowy w naszym ośrodku

  • Pobyt w ośrodku rozpoczyna się od wizyty pacjenta u internisty.

  • Konsultacja z lekarzem psychiatrą odbywa się tylko wtedy kiedy zachodzi taka potrzeba.

  • Detoks narkotykowy jest stosowany przypadku objawu u pacjentów zespołu odstawienia. (Detoks narkotykowy trwa kilka dni)

  • W razie konieczności wykonywane są również diagnostyczne badania laboratoryjne

  • Bloki zajęć terapeutycznych:

  • Blok I – poranny (8:00-12:30)

  • Blok II – popołudniowy (14:00- 17:00) w czasie którego jest przerwa obiadowa (nasz ośrodek odwykowy zapewnia pacjentom wyżywienie)

  • Pacjenci, którzy podejmują u nas terapię mogą również skorzystać z jednej darmowej rodzinnej sesji.

  • Terapia obejmuje także indywidualne zajęcia dla każdego pacjenta

  • W Niedzielę, po wcześniejszym określeniu godzin, rodziny i bliskie osoby mogą odwiedzać pacjentów

Terapia uzależnienia od narkotyków posiada kilka celów. Pierwszym z nich jest pomoc w zrozumieniu swojej choroby oraz jej mechanizmów działania. Kolejnym celem jest pomoc w całkowitym zaprzestaniu substancji narkotyzujących.

Terapia niestacjonarna

Forma terapii niestacjonarnej skupia się na spotkaniach z terapeutą, które mają charakter indywidualny. Pierwsze spotkanie z pacjentem pozwala określić częstotliwość kolejnych spotkań.

Pamiętaj uzależnienie od narkotyków można pokonać.