Leczenie depresji przeprowadza się od spersonalizowanej diagnozy, często zdarza się że przepisane leki uspokajające nie mają już takiego efektu jak wcześniej – co zrobić ?

Leczenie depresji – opis

Depresja to choroba, którą można i należy leczyć. Objawy depresji mogą mieć charakter nawracający, ale też przewlekły. Należą do nich przede wszystkim przygnębienie, brak chęci życia, zniechęcenie, wahania nastrojów, płaczliwość, zaburzenia snu itd.

Obecnie dostępne są coraz lepsze metody leczenia tej choroby, które zapewniają większą skuteczność oraz są mniej obciążające.

Epidemiologia depresji

Według naukowców z powodu przykrych i niekorzystnych dla człowieka zmian społecznych osoby, które urodziły się po roku ’70 są narażone nawet dwukrotnie na działanie depresji. Kobiety są dwa razy częściej narażone na cierpienie z powodu depresji.

Depresja może być dziedziczna, według przeprowadzonych ostatnio badań to właśnie krewni osób cierpiących na depresję byli, lub są w większym stopniu przyczyną choroby.

Co ciekawe, choroba pojawia się najczęściej nagle – niespodziewanie, trwa przeważnie od miesiąca do trzech miesięcy, chociaż istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo na rozwinięcie się choroby do głębokich rocznych stanów. Takie kolejne nawroty depresji mogą poszerzyć efekt działania choroby, który nie leczony prawidłowo lub leczony za późno może mieć bardzo przykre konsekwencje dla zdrowia jak i życia pacjenta.

Leczenie depresji – opis terapii indywidualnej

Terapia indywidualna polega na spotkaniach z terapeutą w cztery oczy. Częstotliwość spotkań jest uzgadniana wspólnie na pierwszym, wstępnym spotkaniu, zazwyczaj jest to jedno spotkanie w tygodniu.

 

Dla kogo jest terapia indywidualna?

Nasza skuteczna metoda leczenia z depresji obejmuje osoby mające następujące problemy:

  • Odczuwanie wzmożonego smutku, połączonego z przygnębieniem.

  • Częste nawroty fobii, leków.

  • Ciągle odczuwalny stres, niepokój, myśli samobójcze.

  • Brak snu, brak apetytu.

Do głównych elementów terapii depresji należą:

  • likwidowanie chorobotwórczych schematów,

  • praca z pozytywnym myśleniem,

  • nauka relaksacji i planowanie wypoczynku,

  • nauka dbania o swój wewnętrzny spokój,

  • dopasowywanie diety do zaburzeń emocjonalnych,

  • nauka asertywnych zachowań.

Wszystko to pomoże Ci odzyskać radość życia i uporać się z dręczącymi Cię problemami. Pamiętaj, że jeśli myślisz, że nic nie możesz zmienić zmień swoje myślenie!

Zadzwoń i umów się na pierwszą wizytę ze mną.